12 stycznia 2020 21:31 | Aktualności

Akcja charytatywna: „Góra grosza”

11 stycznia, podczas trwania balu karnawałowego oraz obchodów Dnia Babci i Dziadka, wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę pieniędzy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną i przebywają w opiece zastępczej. Zebrane pieniądze pozwalają na tworzenie programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Organizatorem XX-letniej już akcji „Góra Grosza” jest Towarzystwo „Nasz dom”. Uczniowie klasy siódmej: Mateusz Stolarski, Kuba Pawlak, Weronika Marciniak, Weronika Sobczyk i Bartek Szczepański oraz Natalia Drabik z klasy ósmej, przygotowali atrakcyjne puszki, zebrali oraz przeliczyli monety. Zebrana suma to: 221 złotych oraz 86 groszy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wrażliwość i dar serca. Za to, że rozumieją, że oddając choćby 1 grosz, można realizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
Zbiórka ta była kolejnym naszym krokiem w tej akcji. Monety zbieraliśmy już w szkole od 25 listopada do 11 stycznia. Akcję zakończymy po feriach zimowych.