09 stycznia 2020 14:47 | Aktualności

Bezpieczne ferie

07 stycznia 2020 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kutnie  spotkali się z uczniami naszej szkoły. Głównym celem spotkania było bezpieczeństwo dzieci w trakcie zbliżających się ferii zimowych.

Funkcjonariusze przestrzegali przed zagrożeniami jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Mówili o niebezpieczeństwie zjazdów sankami w okolicach dróg, zbiorników wodnych, wchodzenia na zamarznięte akweny wodne. Prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywali uczniów o tym, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Na koniec nasz gość życzył wszystkim udanych i bezpiecznych ferii.